ربات جدید کشاورزی کانتن‏اِنتال می تواند تمرکز بیشتری بر موارد حیاتی کشاورزی داشته باشد

 

کانتن‏اِنتال در نمایشگاه فناوری‏های کشاورزی 2019 ربات جدید مفهومی کونتادینو را ارائه  داد

 

برخی از ویژگیهای این پروژه:

  • کاملاً برقی، کاملاً خودمختار
  • طراحی ماژولار، امکان استفاده از ادوات قابل تعویض برای عبور از مسیر های با عرض مختلف
  • حرکت خودمختار و فرآیند‏های کشاورزی برپایه داده‏ های سنسورها
  • تمرکز روی زراعت: مدیریت عملیاتی کارا، تسهیل کننده تجارت کشاورزی

 

کونتادینو یک حامل ادوات مدولار کشاورزی است که می تواند برای کارهای سبک روزمره، از قبیل حذف علفهای هرز، بذر پاشی، کودپاشی، سم پاشی و نظارت استفاده شود. برای اهداف متنوع فوق، روبات می‏تواند مجهز به تجهیزات جانبی باشد. طراحی ماژولار حداکثر انعطاف پذیری را در مورد اندازه ابزار و عرض مسیر و نگهداری سریع و آسان  میسر می کند.

به گفته هانس-یورگن دوونسینگ ، عضو هیات مدیره کانتن‏اِنتال، صنعت کشاورزی در حال تحول اساسی است و راه حل های دیجیتالی و متصل به آن برای کشاورزی ایمن و پایدار کارآمد است. کونتادینو راه حل هایی را پیشنهاد می دهد که برای کارایی بهتر باید آن شرایط رعایت شوند.

این ربات‏ توانایی عملیات گروهی دارد و این بدان معناست که چندین ربات می‏توانند در یک زمینه، با هم همکاری داشته باشند. اندازه گروه قابل انعطاف است. حمل و نقل به مزارع با یک تریلر انجام می شود که به عنوان ایستگاه شارژ و پر کردن دانه ها ، کودها و غیره نیز کاربرد دارد. بیان این حجم از مفاهیم متضمن کارآمدی و کمترین خرابی درحین کار می‏باشد. همچنین استفاده از موتورهای الکتریکی با کیفیت و شارژ اتوماتیک امکان کار شبانه روزی را مهیا می کند.

کونتادینو با استفاده دقیق از سموم دفع آفات و کودهای شیمیایی یا فرآیند کاشت انتخابی، کشاورزی هوشمند را امکان پذیر می‏کند. تجربه گسترده کانتن‏اِنتال در زمینه رانندگی خودمختار و فن آوری سنسور Continental، امکان اجرای بالاترین استانداردهای ایمنی را فراهم می‏آورد. این روبات مجهز به اسکنر لیدر، رادار، RTK GPS، دوربین و سونوگرافی است.  این سنسورها از تشخیص و طبقه بندی دقیق اشیاء در فاصله سه سانتی متری با استفاده از دقت ردیابی GNSS  اطمینان حاصل می‏کند. ابزارها از طریق رابط هایی به روبات متصل می‏شوند.  این اتصالات توسط ارتباط الکتریکی صورت می‏گیرد و امکان دسترسی به داده های حسگر ها و فضای ابری را فراهم می‏کند.

یکی از مهم‏ترین ویژگی ربات کونتادینو تداوم پایداری می باشد. با توجه به کاملاً برقی بودن این ربات نمی‏توان تضمین داد که هیچ گونه آلودگی محیطی درپی نخواهد داشت. وزن کم و اندازه کوچک آن منجر به مصرف کم انرژی و تراکم خاک ناچیز می شود.

ربات کشاورزی کانتن‏اِنتال کار روزانه کشاورزان را تسهیل می‏کند که راه حل دایمی برای تغییر ساختار کمبود نیروی کار ماهر ارائه می‏دهد. فرآیند عملیاتی این ربات نیاز به نظارت انسان ندارد. کشاورزان با توجه به پردازش مزارع خود نسبت به تغییرات شدید آب و هوایی و غیره، می‏توانند واکنش بهتری داشته باشند. اتصال به شبکه ابری امکان نظارت ربات با موبایل و همچنین مرور کلی بر روند عملکرد آنها، مستقل از محدودیت موقعیت مکانی فراهم می‏آورد. دسترسی به داده ها و ارزیابی آنها، منجر به افزایش بهره‏وری می‏شود. به صورت کلی، کشاورزان با تسلط بیشتر به زراعت می‏پردازند.

کونتادینو در حال حاضر در مرحله نمونه اولیه است. کانتن‏اِنتال به دنبال شرکایی است که اولین برنامه در یک بستر واقعی را در سال 2020 محقق کنند.

 

منبع: www.continental.com

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *