معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان:نخستین مسابقات ملی روبات های کشاورزی اسفند امسال در رشت برگزار می شود

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان گيلان، در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری استانی که با حضور معاون استاندار و 13 دستگاه اجرایی تشکیل شد، فرآیند برگزاری مسابقات مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

کیمیا تنهایی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان با اشاره به اهمیت این مسابقات گفت: اگروبات کاپ فرصتی برای ارایه طرح ها و ایده های نوآورانه به منظور بهره گیری از توانایی های کشور در هوشمندسازی کشاورزی است.

محمد حسینی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان ضمن اشاره به مراحل طراحی پروژه و شرایط علاقمندان جهت شرکت در مسابقات ملی روبات های کشاورزی گفت: این مسابقات برای نخستین بار در خاورمیانه و طی 3 روز و در 5 لیگ در 2 بخش آزاد و دانش آموزی و از تاریخ 14 الی 16 اسفند 1398 در دهکده الگویی بومگردی آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

وی در ادامه ضمن تشکر از دستگاههای اجرایی خاطر نشان ساخت: برگزاری نخستین مسابقات ملی روبات های کشاورزی بستر مناسبی برای معرفی هر چه بیشتر تواناییها، ظرفیتها و منابع موجود استان است و امید است با همکاری ادارات ذیربط در اجرایی نمودن طرح مذکور، شاهد توسعه روزافزون استان در زمینه های متعدد گردشگری، اقتصاد و اشتغال باشیم.

منبع : فنی و حرفه ای استان گیلان